if_photoif_put_inmenu
Masmart
Зателефонуйте нам!
+38 (096) +38 (096) 809-08-87 Показати
+38 (050) +38 (050) 430-88-86 Показати

Види дахів будинків: вибираємо підходящий варіант

08 липня 2015

Дизайн сучасних будівель радує око і чималу заслугу в різноманітність форм вносять різноманітні види дахів і мансард.

Один из вариантов крышиНо, в основному, це стосується будівель останніх років споруди. Будинки, побудовані 20 років тому і більше, не балують різноманітністю форм дахів і покрівельних покриттів.

Існує велика кількість видів і форм покрівельних конструкцій, найчастіше визначають не тільки дизайн будівлі, а також надають додаткову функціональність.

Дах може не тільки захищати будинок і його мешканців від опадів, але й істотно збільшувати житлову корисну площу.


Порада!

При виборі виду даху слід враховувати не одну її красу, хоча це важливо, але й функціональні особливості певних типів даху.

Давайте розглянемо, які види даху існують і в чому особливість кожного виду.

Перший параметр, за яким проводиться класифікація дахів, це кут ухилу скатів.

Пологоскатний дах - це найпростіший вид даху, що не вимагає великих фінансових вкладень. Сама назва говорить про форму даху - це плоска покрівля, яка спирається на стіни однієї висоти і тому практично не утворює ухил. Плоскі дахи повинні мати кут нахилу 2,5-3% до горизонту. У цих дахів великий недолік в тому, що через маленького кута нахилу опади накопичуються на поверхні покрівлі, що рано чи пізно призводить до протікання покрівлі. Сніг з дахів подібного типу необхідно прибирати вручну. Таку конструкцію даху для будівництва приватних будинків практично не застосовують, але часто використовують при зведенні багатоповерхових свічок, гаражів та господарських будівель. Плюс такої покрівлі полягає в можливості використання поверхні покрівлі. На такому даху можна влаштувати басейн з шезлонгами, квітник, майданчик для гольфу та іншого, на що тільки вистачить вашої фантазії і витривалості несучих конструкцій.

Похилі дахи найчастіше використовую при будівництві дач і приватних будинків. Кут нахилу ската даху такого виду починається від 10% і більше. Похилі даху легко справляються з опадами, зменшують тиск лежачого снігу на покрівлі.

Скатные кровли

Конструктивно даху поділяють на:

  • горищні (роздільні з основним приміщенням), які також діляться на холодні та утеплені;
  • безгорищні (суміщені з основним приміщенням, несучі конструкції даху є перекриттям останнього поверху).

Безгорищні дахи також поділяються за способом вентиляції на:

  • вентильовані;
  • невентильовані;
  • частково вентильовані.

За умовами використання даху поділяються на експлуатовані і неексплуатовані.

Також на поділ дахів за типами впливають геометричні форми дахів.

Односхилі дахи - це дахи, що складаються з однієї площини. Кроквяна система спирається на зовнішні стіни, що знаходяться на різних висотах, що утворюючи ухил.

Ці даху гарні для госпбудівель. Вони прості в будівництві, не вимагають серйозних фінансових вкладень, в якості покрівельного матеріалу для такого даху підходить широкий спектр матеріалів.

Наприклад: шифер, черепиця, металевий профіль, металочерепиця, ондулін, руберойд. Односхилі даху ефективно справляються з опадами, сніг практично не затримується на поверхні покрівлі.

Причому всі стікає в одному напрямку, що полегшує завдання прокладки зливової каналізації. Недолік цих дахів полягає у відсутності горищного приміщення, а також відсутності простору для дизайнерської творчості.

Двосхилі дахи - ця форма дахів часто використовується при проектуванні приватних будинків. Такий дах складається з двох скатів, які лежать на несучих стінах на однаковій висоті.

Такий тип даху називають ще щипцевій. Простір між двома скатами, яке називають фронтонами (щипцями), має трикутну форму.

Такий дах будується складніше ніж односхила, але набагато простіше ніж всі інші різновиди дахів.

До вашої уваги!

Двосхилий дах надійна в експлуатації, добре справляється і з сильним дощем і снігопадом. Витримує сильні вітрові навантаження.

Баня с односкатной крышейВнешне вона виглядає досить цікаво і набагато привабливіше односхилого даху.

По виду двосхилий дах відома нам з казок - це дах Теремка. Конструкція такого даху дозволяє застосовувати різні покрівельні матеріали.

Мансардні дахи - є різновидом двосхилого даху. Принципова відмінність полягає в ламаної лінії самих схилів даху.

Таку дах ще називають «ламаною». Схили даху «ламають» під різними кутами.

Завдяки цьому зламу значно збільшується обсяг і корисна площа горищного приміщення, яке використовують як житлове приміщення і називають мансардою.

Звідси і назва цього типу даху - мансардний дах. Фронтони такого даху мають форму п'ятикутника.

Конструкція ламаного даху має особливості, але будується швидко і досить нескладно. Застосовується такий різновид дахів дуже часто при будівництві дач або приватних котеджів.

Для даної даху велике значення має теплоізоляція, так як мансарда вбудовується в двосхилий дах. Отже температура в самому приміщенні буде сильно залежати від наявності та якості теплоізоляції.

Яка повинна бути висота даху з мансардою? Потрібно врахувати, що висота стелі рекомендується не менше 2,2 м в житловому приміщенні.

Матеріали для мансардного даху застосують такі ж, що і для двосхилого даху

Вальмовая крыша: система стропил

Вальмові дахи - це дахи з чотирма скатами. Причому, два з них мають форму рівнобедрений трапеції, а наступні два трикутної форми.

Трикутні скати вальмового даху знаходяться з боку фронтонів і називають їх вальмами. Однакові елементи, ясна річ, знаходяться навпроти один одного.

Для такого даху використовують конструкцію з балками і подвійний затягуванням. Форма такого даху сприяє швидкому скиданню води і снігу з покрівлі.

Кути нахилу класичної вальмового даху досить круті і складають 45º. При цьому дуже добре витримує сильні північні вітри.

Чотирьохскатну дах через крутого кута нахилу необхідно обладнати водостоками. Монтаж такого даху краще довірити фахівцям, так як тут використовується складна кроквяна система, що вимагає точності та акуратності.

Матеріали покрівлі можуть самі різні, як легкі, так і важкі. Тільки слід враховувати, що важкі покрівлі живуть довше, краще стабілізують сам дах, володіють хорошою шумоізоляцією.

Але такі важкі покрівлі вимагають посиленої кроквяної системи. Вальмові даху переважно використовують у південних районах.

Полувальмові дахи - це вальмовая дах з усіченими трикутними скатами, при цьому вони розташовані під меншим кутом нахилу, ніж трапецієподібні скати. Такі дахи будують в основному у вітряних районах.

Шатровий дах своїми руками - це різновид вальмових дахів, але в основі будинку лежить квадрат або будь правильний багатокутник, тому всі чотири або більше ската мають трикутну форму і сходяться вершинами в одній верхній точці.

Така форма дахів має гарний вигляд піраміди і є прикрасою будинку. Монтаж шатрового даху так само непростий, як і монтаж вальмового даху через складну кроквяної системи.

Багатощипцовий стандартний дах - це дахи застосовуються при будівництві будинків зі складною багатокутної формою з прибудовами і бічними мансардами.

Такі дахи багаті внутрішніми (ендови) і зовнішніми кутами. Монтаж такого даху складний і вимагає кваліфікованих будівельників. Зовнішній вигляд такого даху завжди відрізняється красою і неповторністю.

Купольні дахи - зараз набули популярності серед архітекторів у будівництві купольних будинків. Ці будинки цікаві тим, що стіни складають лише 1/5 висоти всього будинку, а 4/5 це купольна дах.

Ще такі дахи використовують для організації перекриття цілого або частини будівлі. Монтуються такі дахи з вигнутих елементів каркасу і в якості покрівельного покриття використовуються, як правило, м'які матеріали (руберойд, стеклоизол, бітумна черепиця) або гнучкі - оцинкована сталь, пластикова черепиця.

Вище ми перерахували далеко не всі види дахів, які використовуються сучасними проектувальниками та будівельниками. Дахи котеджів навіть в одному селищі зараз вражають різноманітністю форм, кольорів і матеріалів.

Ваш браузер застарів!

Оновіть Ваш браузер для правильного відображення цього сайту. Оновити мій браузер

×