if_photoif_put_inmenu
Masmart
Зателефонуйте нам!
+38 (096) +38 (096) 809-08-87 Показати
+38 (050) +38 (050) 430-88-86 Показати

Який фундамент вибрати для будинку з газобетону?

08 липня 2015

Фундамент под дом из газобетонаГазобетон в останні роки став дуже популярним матеріалом для малоповерхового будівництва. Причин для цього багато і одна з них - можливість зведення будівлі на фундаментах різного типу. Тим, хто планує будівництво, варто детальніше ознайомитися з деякими технічними подробицями.

Існує думка, що легка вага газобетону дозволяє заощадити на фундаменті. Інша теорія говорить про те, що будувати з цього матеріалу можна тільки за умови зведення цоколя з щільного, звичайного бетону, що істотно збільшує витрати. Всі ці твердження не коректні. Точно можна стверджувати лише одне: надійним фундаментом вважається той, що забезпечує цілісність всієї споруди. Незважаючи на те, що навантаження на грунт, створювана малоповерхових будівель з газобетону, не надто істотна, недооцінювати роль підстави не варто. Звичайний газобетон для будівництва фундаменту не придатний: для цього необхідний більш міцний матеріал.

На думку фахівців, найкращий фундамент під будинок з газобетону - залізобетонна плита. Вона забезпечує рівномірність розподілу навантажень і, як наслідок, мінімізує усадкові деформації. Але найчастіше будинки зводяться на монолітних фундаментах стрічкового типу або комбінованих, стовпчастих з монолітним поясом із залізобетону.

Монолітний фундамент - найкраще рішення

Навантаження на вигин для газобетону можуть виявитися критичними, але монолітний фундамент зменшує навантаження, знижує ризик появи деформаційних процесів і виникаючих, у зв'язку з цим, руйнувань.

Плита под дом из газобетонаДля того, щоб отримає якісний монолітний фундамент, необхідно використовувати газобетон високої міцності, армований за допомогою 12 мм арматурних стержнів. Цей вид є універсальним: він придатний для будівництва будівлі на будь-якому типі грунту.

Його конструкція витримує практично будь сезонні переміщення грунту в різних кліматичних умовах експлуатації без ризику для цілісності будівлі.

Залізобетонна плита

Такий тип фундаменту закладається під площа всієї будівлі і поширюється, в тому числі, на опалубку. Міцність йому додає два шари арматурної сітки. Завдяки великій площі залізобетонної плити питома навантаження на грунт мінімальна. Промерзання і відтавання грунту не надають згубного впливу на таку монолітну плиту: рухаючись синхронно з грунтом, вона забезпечує цілісність споруди.

Оптимальною, згідно з розрахунками і практиці, є товщина монолітної фундаментної плити в 40 см, при цьому надземна, верхня її частина становить 30 см, а 10 см занурено в землю. Немає необхідності заглиблення такого фундаменту на глибину промерзання, але дренаж на прилеглій ділянці повинен бути передбачений. Крім того, на тонкій бетонної прошарку (подбетонкой) необхідно укласти два шари гідроізоляції. Після цього укладається арматура і заливається бетон для формування фундаментної плити. Після затвердіння бетону готується цілісний, захоплюючий вимощення, арматурний каркас для майбутньої опалубки. Відстань між прутами не повинно перевищувати 30 см. Опалубка повинна бути жорстко укріплена, для чого застосовуються стяжні болти, домкрати і вирівнюють балки. Стінки опалубки зсередини попередньо вистилаються руберойдом: це необхідно для того, щоб не витікав бетон. Допускається застосовувати товсту поліетиленову плівку.

Ленточный монолитныйБетонную масу необхідно укладати шарами по 150 мм. Кожен шар вирівнюють совковою лопатою і трамбують штикуванням (для цього потрібна лопата штикова). Штикування необхідно для того, щоб вигнати повітряні бульбашки з бетонної суміші і рівномірно розподілити її. Для цієї ж мети із зовнішнього боку опалубку простуківают. Тривалих часових проміжків між шарами робити не можна: бетонування армованого фундаменту, на відміну від не зміцнення арматурою, повинно проводитися в один прийом. Знімати опалубку можна лише після того, як бетон набере достатню міцність. Після цього виконують зворотну засипку грунтом.

Стрічковий монолітний

Залізобетонна монолітна конструкція, що утворює замкнутий контур, забезпечує стійкість споруди. Для мелкозаглубленного стрічкового фундаменту необхідно відрити траншею півметрової глибини по всьому периметру майбутньої будівлі. На дні траншеї влаштовується піщана подушка глибиною 0,4 ... 0,5 м, яку необхідно ущільнити. Вона необхідна для забезпечення відводу грунтових вод і запобігання промерзання. Після цього споруджується опалубка, в якій укладається і зв'язується між собою арматура. Тепер можна заливати бетонну суміш.

Заливати мелкозаглубленний фундамент можна тільки після того, як грунт повністю відтане, тобто в теплу пору року. При необхідності виконання роботи в умовах негативних температур необхідно застосовувати спеціальні добавки і виконувати заливку безперервно. Інший спосіб заливки передбачає попереднє прогрівання бетону або його обігрів в процесі застигання з утепленням опалубки. Обігрів бетону виконується за допомогою теплових гармат і калориферів.

Так як газобетон має малою питомою вагою, при будівництві будівель з таких блоків закладають фундамент стрічкового типу, мелкозаглубленний (глибина закладення від 0,5 м). Якщо проект будівлі передбачає наявність гаража, підвалу або цокольного поверху, необхідно зведення стрічкового заглибленого фундаменту.

Стовпчастий монолітний фундамент

Столбчатый монолитныйСтовпчастий монолітнийСтолбчатий монолітнийСтолбчатий фундамент, по суті, це стовпи, які встановлюють по кутах будівлі (обов'язково), там, де перетинаються стіни і в місцях з високим навантаженням. Крім того, відстань між стовпами не повинно перевищувати 2,5 метрів. Споруджують такі стовпи з каменю (буту), цегли, бетону та залізобетону. Тимчасові будівлі можуть бути влаштовані на стовпах з металевих труб (які схильні до корозії). Глибина закладення такого фундаменту - 1,2 ... 1,5 м (на 10 ... 20 см) глибше рівня промерзання грунту. Стовпи необхідно встановлювати строго вертикально.

Такий фундамент є найекономічнішим, але застосовувати його для зведення будівель на грунтах, схильних до оползанію і пухких грунтах, не можна. Не допускається його застосування і в місцях зі значними перепадами висоти. Будинки з газобетону з цокольним поверхом, гаражем або підвалом також на такому типі фундаменту не зводять.

Який би тип фундаменту не використовувався для будівництва будинку з газобетону, необхідно обов'язково виконувати гідроізоляцію: газобетон - матеріал гігроскопічний і добре вбирає вологу, що може привести до зменшення терміну служби будівлі. Якщо передбачено будівництво підвалу або цоколя з газобетонних блоків, то необхідно не тільки виконати гідроізоляцію, але і утеплити його стіни. Газобетонні блоки, в даному випадку, можуть використовуватися щільністю не менше 700 кг / м³, при цьому необхідно виконувати їх обв'язку арматурою.

Ваш браузер застарів!

Оновіть Ваш браузер для правильного відображення цього сайту. Оновити мій браузер

×